Vizovická slivovice 2014 Haganta

Vizovická slivovice 2014 Haganta

Vizovická slivovice 2014 Haganta je jednoodrůdový ovocný destilát připravený ze švestek odrůdy Haganta vypěstovaných v sadu na Těchlově v části zvané Nade Dvorem. Právě vlastními sady a pěstováním švestek se snažíme navázat na tradici zdejšího regionu, ke které švestky neodmyslitelně patří.

V roce 2014 jsme sklidili v našich vizovických sadech 320 tun švestek. Švestky vždy sklízíme po jednotlivých odrůdách a stejně tak je musíme destilovat. Po nejméně roce a půl zrání vybereme spolu se členy Spolku přátel Jelínkovy slivovice jeden destilát, který lahvujeme jako výroční, limitovanou Vizovickou slivovici.

Z ročníku 2014 jsme vybrali slivovici z odrůdy švestek Haganta. Slivovice má výrazně švestkovou vůni, ve které lze cítit mandle a vlašské ořechy. Chuť je plná, zakulacená s povidlovými tóny a dozvuk hladký, ale silný a ke slovu se dostávají pecky.

Této padesátiprocentní slivovice jsme vyrobili 876 lahví. Na víc lahví nám úroda nestačila a víc jí prostě nebylo a nebude. Každá láhev je opatřena ručně psaným pořadovým číslem, uzavřena tradičním korkovým uzávěrem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>